![]() |
Op het burgemeesterscongres reikte Loes Bakker, Voorzitter commissie Persoonlijke Ontwikkeling VGS, de handreiking 'Werving en Selectie' voor de gemeentesecretaris/algemeen directeur uit aan de Burgemeesters.
Elke gemeente heeft er eens in de zoveel tijd mee te maken: de gemeentesecretaris/algemeen directeur vertrekt en er moet een nieuwe worden gevonden. Dat is makkelijker gezegd dan gedaan. Hoe bepaal je wat voor gemeentesecretaris/algemeen directeur je nodig hebt? En hoe kom je vervolgens aan die persoon? De tweeslachtigheid van de functie maakt het lastig. Je zoekt immers zowel een strategisch adviseur voor het college als een charismatisch leider van de organisatie.
Hulp bij een belangrijke keuze
“Help we hebben een nieuwe gemeentesecretaris/algemeen directeur nodig!” “Hoera, we kunnen op zoek naar een nieuw gezicht!” Aan welke kant van deze beide polen u zich ook bevindt: u staat voor een zeer belangrijke keuze. Deze handreiking van de VGS, van ons als beroeps vereniging van gemeentesecretarissen, kan u daarbij helpen.
Ook wij zien graag dat uw gemeentelijke organisatie via een inspirerende en zorgvuldige procedure een kwaliteitsimpuls krijgt doordat u er in slaagt de beste persoon voor uw gemeente aan u te binden. Het gaat om de goede match en met minder moet u geen genoegen nemen!
Meer informatie

