Online lunchuurtje “De kracht van waarderen”
Iedereen heeft op enig moment wel behoefte aan een vorm van waardering: dat kan vleugels geven. Hoe doe je dat in je werk als secretaris?
We gaan het tijdens de lunchbijeenkomst hebben over hoe je waarderen als competentie in kunt zetten. Daarbij kun je denken aan het stellen van waarderende vragen aan collega’s, die uitnodigen om met elkaar in gesprek te gaan. Waarderende vragen kunnen helpen om platgetreden paden te vermijden en nieuwe wegen te vinden. Waarderen gaat echter verder: als je weet wat er van waarde is, is het van belang om dat bij vernieuwing ook te koesteren en zelfs beter te positioneren: we hebben het dan over waarderend vernieuwen. Dat kan helpen in de aanpak van maatschappelijke problemen, maar ook in organisatieverandering.
Tijdens de SIOO-leergang Lokaal Leiderschap komt het waarderen aan bod bij waarderend vernieuwen. Daarom is Sandra Kensen, die deze leergang begeleidt, gevraagd om dit lunchuurtje in te gaan op dit thema en ons daarin mee te nemen.
Aanmelden kan via vgs@gemeentesecretaris.nl
Een aantal dagen voor de bijeenkomst ontvang je de link om in te kunnen loggen.
Datum: woensdag 2 februari
Tijd: 12.00-13.00 uur